Kralovice, Na Palcátech 909 - Tel. 373 397 117

Kožlany, Pražská 327 - Tel. 373 396 633

Zobrazit na mapě

Nabízené zdravotní služby

Poskytujeme komplexní služby preventivní a primární péče praktickéhé lékaře pro dospělé pro pojištěnce smluvních zdravotních pojišťoven (VZP, VoZP, ZP MV ČR, OZP, ČPZP) a také smluvní pracovně-lékařskou (závodní) péči. Samozřejmostí je možnost se objednat na všechny typy prohlídek i vyšetření telefonicky nebo osobně, viz sekce Kontakty

Akupunktura

Na základě získaného certifikátu nabízíme akupunkturu s preferencí na aurikuloterapii. Služba je na objednání, termín si rezervujte telefonicky.

Očkování

Poskytujeme ze zakona povinná očkování proti tetanu. Dále na objednání očkování proti chřipce, klíšťové encephalitidě, žloutence typu A i B, meningokoku typu A + C, pneumokokové infekci a po domluvě i jiné (nutná telefonická konzultace).

Firemní lékař

V rámci smluvní pracovně-lékařské (závodní) preventivní péče provádíme vstupní, periodické, mimořádné a výstupní prohlídky. Před návštěvou v rámci pracovně-lékařské (závodní) péče upozorňujeme pacienty na povinnost přinést si s sebou k prohlídce/vyšetření výpis ze zdravotní dokumentace od svého praktického lékaře, u kterého jsou registrováni.

Pravidelné preventivní prohlídky

Preventivní prohlídky dle smluvního vztahu se zdravotními pojišťovnami respektující věk a zdravotní stav pacienta.

Ostatní

  • Okamžité stanovení (z kapky krve) hodnot glukózy, cholesterolu a kyseliny močove
  • Homeopatie (rozbory, diagnostika a léčba)
  • Preventivní vyšetření rakoviny tlustého střeva - okultní krvácení (Novinka: vyšetření stolice bez nutnosti diet)
  • Kryoterapie kožních onemocnění
  • Neinvazivní 24-hodinové monitorování krevního tlaku

Pro dotazy na další služby, o které máte zájem nebo se chcete informovat, využijte telefonickou konzultaci

NÁŠ TÝM

MUDr. Jiří Mareš

praktický lékař pro dosplělé

Hricová Katarina

sestra

VYBAVENÍ ORDINACE

Mimo standardní vybavení typické pro ordinace praktických lékařů disponujeme např.:

Eurolyser CUBE-S analyser

Multifunkční analyzátor, který během několika sekund ukáže výsledky CRP. Zbraň proti zbytečnému braní antibiotik při virových infekcích. CRP je zkratka označující tzv. C-reaktivní protein. Jedná se o bílkovinu vznikající v akutní fázi obranného procesu našeho imunitního systému. Jedná se tedy o velmi citlivý parametr jakékoliv probíhajícího zánětu. Jeho hodnota se však mimořádně zvyšuje při bakteriálních infekcích, a to na několika desetinásobků běžné hodnoty už po 6 - 12 hodinách od propuknutí bakteriální infekce. U virové infekce se jeho hladiny zvyšují relativně málo a proto stanovení této bílkoviny (CRP test) lze použít na rozlišení původce zánětu - bakterie hladinu CRP "zvyšují", viry hladinu CRP prakticky neovlivňují (nebo jen slabě).


Eurolyser CUBE-S analyser - video

Pulzní oxymetr

Pulzní oxymetr slouží k neinvazivnímu měření saturace hemoglobinu kyslíkem v arteriální části krevního řečiště (SpOi) a srdeční frekvence (tepové frekvence). Umožňuje plynulý záznam až 24 hodin denně.

Holter TK Seiva

24 hodinové měření krevního tlaku je jednoduchá, neinvazivní a proto stále více rozšířená metoda napomáhající diagnostice a správné léčbě hypertenze. Principem metody je ambulantní nebo domácí monitorování krevního tlaku obvykle po dobu 24 hodin. Krevní tlak je měřen pomocí automatizovaného přístroje oscilometrickou metodou. Podle naprogramování přístroje je pacientovi automaticky měřen krevní tlak na paži obvykle po 20 minutách v průběhu dne a cca po 1 hodině v průběhu spánku. Toto vyšetření odliší skupinu pacientů se zvýšeným tlakem u lékaře a normálními hodnotami v domácích podmínkách. ( syndrom bílého pláště). Velmi často používáme tento přístroj k posouzení kompenzace vysokého krevního tlaku, u tzv.“kolísavého tlaku“.